czwartek, 18 stycznia 2018

Rada Nadzorcza w dniu 11-01-2018 r.

W posiedzeniu uczestniczyło 8 członków Rady, 2 członków Zarządu, obsługa prawna i organizacyjna oraz 5 członków SM.

1/ Rada Nadzorcza zatwierdziła ostatni protokół RN z wprowadzonymi poprawkami.

2/ RN zaakceptowała  przedstawione przez  Zarząd zmiany do Regulaminu rozliczania kosztów zużycia wody oraz odprowadzania ścieków w SM. 

Dotyczyły one uszczegółowienia zawartych w regulaminie pojęć, a także form, w jakich dopuszcza się przekazywanie przez mieszkańców odczytów liczników wody. 

3/W sprawach różnych omówiono m.in :

-  sprawę eskalacji działań przestępczych w obszarze ulic Lokajskiego - napadów na tle rabunkowym, kradzieży damskich torebek, kradzieży samochodów oraz włamań do mieszkań.

K. Szarecki odczytał pismo przekazanego przez p. Katarzynę D. mieszkankę ul. Lokajskiego 18. 
W piśmie zwróciła się do RN m.in. o zobowiązanie Zarządu do poprawy jakości ulicznego oświetlenia oraz do wystąpienia z pismem do odpowiednich służb porządkowych o zwiększenie częstotliwości patroli na ul. Lokajskiego. 

Pani Małgorzata K,  poprosiła o podjęcie działań w sprawie podniesienia poziomu bezpieczeństwa na osiedlu, które zamieszkuje. Przedstawiła sytuacje, które ostatnio miały miejsce w tym obszarze, tj. kradzieże damskich torebek, aut, itp.

P. Krzysztof M. stwierdził, że ludzie nie mają świadomości, w jaki sposób mogą poprawić jakość bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu. Zaproponował, żeby zmobilizować mieszkańców, inicjując patrole obywatelskie lub inne formy ochrony wśród mieszkańców.


Prezes M. Wojtasiewicz przedstawił plan działań, które zostały podjęte po sygnałach od mieszkańców i które mają zostać wdrożone w najbliższym czasie.

 E. Wargocka zaproponowała organizację spotkania mieszkańców w Klubie „Przy Lasku” z funkcjonariuszami policji na temat bezpieczeństwa oraz form ochrony przed ewentualnymi zagrożeniami.

Prezes A. Gawlik poparł pomysł spotkań edukacyjnych. Poinformował o podobnych akcjach z udziałem urzędników sztabu antykryzysowego i policji, które w innej spółdzielni organizowała jej administracja.

Rada Nadzorcza zobowiązała Zarząd do zorganizowania spotkania mieszkańców ul. Lokajskiego z pracownikami służb porządkowych (dzielnicowym, funkcjonariuszami policji itd.), którego tematem będą kwestie podwyższenia poziomu bezpieczeństwa.


Rada Nadzorcza zobowiązała Zarząd do wystosowania pism do: straży miejskiej, policji, dzielnicowego oraz Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy w Dzielnicy Ursynów, w których zawnioskuje o objęcie osiedli przy ul. Lokajskiego szczególną ochroną poprzez regularne i częstsze patrole służb porządkowych.




-    K. Szarecki odczytał pismo  właściciela Sklepu „U Grubego”, w sprawie braku odpowiedzi Spółdzielni na pismo, które złożył w październiku 2017 r.


RN zobowiązała Zarząd do przygotowania odpowiedzi najpóźniej do 20.01.2018 r.
 


-   Omówiono pismo p. Jana M. i p. Barbary K. ws. ogrzewania budynku przy al. KEN 36.


- Rozpatrzono wystąpienie  ws. opłaty za usługę ochrony dla pomieszczeń przynależnych do lokali mieszkalnych w budynku przy ul. Belgradzkiej 14.


Rada Nadzorcza zobowiązała Zarząd do dokonania analizy prawnej i finansowej ewentualnej zmiany regulaminu GZS w zakresie dotyczącym opłat za ochronę pomieszczeń przynależnych do lokali mieszkalnych w budynkach przy ul. Belgradzkiej 14 i al. KEN 36, za co właściciele pomieszczeń nie są obecnie obciążani.
 


-  Rada Nadzorcza zobowiązała Zarząd do przygotowania analizy dokumentów złożonych przez powołaną Radę Domu dla nieruchomości nr 7 na najbliższe posiedzenie RN.
 


-   Odczytano pismo p. Jolanty C. z ul. Raabego , w którym mieszkanka zareklamowała wykonany remont balkonu.  
Przedstawiono też odpowiedź Spółdzielni, w której zobowiązano wykonawcę do naprawy wadliwej usługi w okresie objętym gwarancją.


 

-   Przyjęto pismo złożone przez p. J. B. w którym wnioskowała, w imieniu Rady Domu nieruchomości nr 7, o udostępnienie sprawozdania dotyczącego sfinansowania inwestycji przy al. KEN 36 i 36A.




 -  Prezes A. Gawlik przekazał informację:

w sprawie ogłoszonego postępowania przetargowego w trybie przetargu nieograniczonego na Ubezpieczenie zasobów i odpowiedzialności cywilnej SM 
oraz stanu spraw związanych z przekształceniami prawa użytkowania wieczystego nieruchomości będących w zasobach Spółdzielni.


Kolejne posiedzenie RN w dniu 29.01.2018

11 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Ciekawe dlaczego akurat na Lokajskiego nasiliły się te zjawiska?
Pomysł z patrolami obywatelskimi z mieszkańców to nie wypali.
Ludzie raz w roku na Walne nie przychodzą, chociaż to w ich interesie, a mieliby patrolować społecznie swoje osiedle?
Już prędzej jakąś kasę dołożą na na zwiększenie ochrony monitoring itp.

Anonimowy pisze...

Jeśli akurat rejon Lokajskiego zostanie objęty ściślejszym nadzorem, to złodzieje przeniosą się do sąsiedztwa. Może trzeba patrole wysłać na szerszy obszar i jeszcze porozwieszać na terenie całej SM ogłoszenia ostrzegające dla lokatorów i informujące o prowadzeniu akcji nadzoru, głównie w celach propagandy i odstraszania złodziei.

Anonimowy pisze...

Te zjawiska nasiliły sie na Lokajskiego bo tam mieszka autor blogga.

Anonimowy pisze...

Proponuje monitoring. Obecnie kamery znacznie potaniały.
Zewnętrzna HD z czujnikiem ruchu, dostępem do internetu gdzie zapisuje zdarzenia i trybem nocnym nagrywania, to koszt na allegro około 175zł np tu:
http://allegro.pl/kamera-zewnetrzna-overmax-camspot-4-4-hd-ip-wifi-i6812573101.html?reco_id=7a1e0edb-fd5f-11e7-8d3c-246e96321b10&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco

Można też dodać trochę atrap kamer, nie do odróżnienia od oryginału.
Cena około 20 zł dla SM to koszt znikomy.

A na pewno podziała odstraszająco.

Anonimowy pisze...

A co ma nie przychodzenie na Walne do patroli obywatelskich?
Walne to coraz nudniejszy spektakl z udziałem wciąż tych samych aktorów charakterystycznych i nie zmiennym od lat scenariuszem.
A patrol obywatelski to podniecająca przygoda, to jak spółdielcze wojska obrony terytorialnej.

Anonimowy pisze...

3 miesiące opóźnienia w odpowiedzi dla "U grubego". A przecież miało być przepięknie, miało być normalnie.

Anonimowy pisze...

Prezes Gawlik zawsze popiera lub się podłancza pod cudze pomysły.

Anonimowy pisze...

W podziękowaniu za tak światłe rady, w skład patroli społecznych proponuję wysłać za drobną opłatą pana Pykałe - taka duża meszczyzna w mig wystraszy wszystkich złodziejaszków, narażających jego ukochanych chlebodawców na uszczerbek.

Anonimowy pisze...

Ale ty anonimowy czepiasz sie - trzy miesiace to akurat , obsluga prawna powie, ze w kodeksach pisze bez zbednej zwloki i zbednej zwloki nie ma, sprawa jest w obrobce, a wogole niech sie ciesza, ze dostana jakas odpowiedz - bo ja czekam na odpowiedzi od paru lat i to jest niezbedna zwloka, bo duza meszczyzna (podoba mi sie to okreslenie) Pykala potrzebuje duzo czasa na myslenie.

Anonimowy pisze...

W jakich formach dopuszcza się przekazywanie przez mieszkańców odczytów wody?

Anonimowy pisze...

anonimowy 16:53
Wszystko masz szczegółowo podane w regulaminie rozliczania wody zamieszczonym na stronie spółdzielni, a pokrótce:
odczyty wodomierzy powinny być dokonywane przynajmniej raz w roku przez pracownika spółdzielni,
niedopuszczalne jest przekazywanie odczytów na karteczkach lub telefonicznie,
w wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się przekazanie zdjęć wodomierzy mejlem lub MMS-em.